produkty z minky - minky24.pl

Fenomen materiały minky dla najmłodszych

Każdy rodzic, który spodziewa się dziecka wpada w szał zakupów i namiętnie kupuje ubranka, meble i gadżety, które będą bezpieczne dla dziecka, będą dobrze wyglądały i przede wszystkim będą funkcjonalne zarówno dla dziecka jak i dla rodzica, bo przecież pragniemy podarować naszemu synowi bądź córce wszystko co najlepsze.

Coraz większą popularnością wśród rodziców noworodków lub niemowląt cieszą się produkty minky.
Co to jest minky i co jest takiego specjalnego w poduszkach, pościelach i kocykach uszytych z tego materiału, że młodzi rodzice wręcz rozbijają się o te produkty?

Oryginalny materiał minky charakteryzuje się miękkim polarem lub przyjemną pluszową dzianiną wykonaną z całości tylko i wyłącznie z poliestru. Różni się on od standardowego polaru i pluszu tym, że posiada wypustki, co powoduje że z daleka się mieni, ponieważ jego powierzchnia nie jest jednolita.
Produkty z minky dla dzieci i niemowląt można kupić w gwiazdki lub serduszka zamiast charakterystycznych kropek.  Co ciekawe oryginalny materiał z minky jest produkowany tylko i wyłącznie przez jedną amerykańską firmę, która sprzedaje materiał na ćwiartki.

Młodzi rodzice decydują się na taki rodzaj pościeli, ponieważ posiada wiele zalet nie tylko takich, że jest delikatne i przyjemne w dotyku, oprócz tego posiada właściwości oddychające, bardzo szybko schnie i posiada właściwości rozciągające.  Został on przebadany przez laboratoria dzięki czemu rodzice mają pewność, że nie posiada żadnych szkodliwych właściwości, przez co jest bezpieczne dla skóry noworodka, a jak wiadomo jest ona bardzo delikatna.  Bardzo łatwa w praniu i dodatkowym atutem jest to, że się nie gniecie przez co oszczędzamy czas, a jak wiadomo posiadając dzieci nie narzekamy zbytnio na nad stan wolnego czasu.  Wyżej wymienione „wypustki” w formie kulek, gwiazdek czy serduszek pełnią również formę sensoryczną umożliwiając rozwój umiejętności poznawczo – motorycznych dzieciątka.  Cena waha się w przedziale od kilku do kilkunastu złotych w zależności od wielkości i jakości materiału, no i oczywiście od sklepu.

Dodatkowe informacje o minky na http://minky24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *