komplet pościeli do łóżeczka

Kiedyś wszyscy byliśmy śpiochami

Każdy bez wyjątku lubi sen. To moment, w którym organizm odpoczywa i regeneruje siły na kolejny dzień pełen zmagań. Tak jak dorośli lubią spać, tak i najmłodsi, przy czym Ci drudzy potrzebują tego snu znacznie więcej.

Od początku, niemowlęta potrzebują zdecydowanie najwięcej czasu na wypoczynek, w końcu całe życie przed nimi i musza nabrać odpowiednio dużo sił w pierwszych miesiącach swojego życia. Ich zapotrzebowanie na sen wacha się między dwunastoma, a czternastoma godzinami snu w ciągu doby. Jest to moment, kiedy najwięcej czasu spędzają śpiąc, wobec czego należy wyposażyć je w najdelikatniejszy komplet pościeli do łóżeczka, tak by ich sen był najmilszy i najgłębszy.

komplet pościeli do łóżeczkaCiekawym rozwiązaniem jest również kokon dla niemowlaka – ostatni fenomen na rynku. Jest to nic innego jak otulacz, który dosłownie obejmuje maluszka z każdej strony zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa. Decydując się na taki zakup jedyne co należy zrobić to zdecydować się na wzór pasujący do pokoiku, czy kołderki dla dziecka.

Dzieci w wieku przedszkolnym śpią do około dwunastu godzin w ciągu doby. W ich wieku jest się najbardziej ciekawym świata, wszystko jest nowe, a więc potrzeba mnóstwa energii by, mówiąc kolokwialnie, nie paść w najciekawszym momencie poznawania. Te nieco większe maluchy, również potrzebują odpowiedniego miejsca do realizowania sennych marzeń, warto wtedy pomyśleć o jakiejś ładnej lampce nocnej, która w razie potrzeby odstraszy koszmary dziecka pod łóżko oraz o przytulance, która przed takimi zmorami skutecznie obroni.

Idąc dalej, dzieci w wielu szkolnym, od 7 do 12 lat śpią około dziewięć do jedenastu godzin dziennie, a więc tyle ile marzy się niektórym z nas. W ich wieku rozpoczyna się niezwykle istotna nauka, wówczas sen dla nich jest niezwykle ważnym elementem regenerującym mózg i ciało po dniu w szkole. Aby umilić czas tym, już znacznie większym maluchom, warto zainwestować w kołdrę z ulubionymi wzorami dziecka. Na pewno chętnie będzie usypiał blisko swoich bajkowych przyjaciół.

Zobacz więcej: Szwalnia snów | Komplet pościeli do łóżeczka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *