liposukcja

Kontrowersje wokół liposukcji brzucha – obalamy mity

Z danych urzędów statystycznych wielu państw wynika, że współczesne społeczeństwo ma o wiele większą tendencje do tycia niż chociażby dwadzieścia czy trzydzieści lat temu. Na to ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest chociażby łatwy dostęp do wygodnych, aczkolwiek nie koniecznie zdrowych produktów żywnościowych, które wystarczy podgrzać przez kilka minut w mikrofali. Takie jedzenie w połączeniu z brakiem ruchu sprzyja odkładaniu się zbędnego tłuszczu.

Nie jeden teraz powie – łącznie z popularyzacją tak zwanych fast foodów coraz większą uwagę zwraca się także na zdrowe jedzenie i popularyzuje się ruch (chociażby w mediach społecznościowych). Uświadamia się ludzi z czym wiąże się otyłość oraz jakie są jej przyczyny. Dlaczego zatem liczba otyłych cały czas wzrasta?
Odpowiedź na to pytanie jest dość brutalna, ale prawdziwa. Ludzie są leniwi i od zarania dziejów robią wszystko, aby sobie odpocząć te pięć minut dłużej. Obecne czasy bardzo to ułatwiają i gdy ktoś nie musi rano wstać o szóstej nad ranem to nie wstanie. Podobnie ma się z odchudzaniem czy dbaniem o dietę. Wielu ludzi nie będzie się chciało odchodzić od swoich starych nawyków przez co nie zrobią kompletnie nic w kierunku lepszego wyglądu.

Rozwiązaniem dla nich oczywiście może być liposukcja Kraków to miejsce gdzie znajdziemy przychodnie oferującą taki zabieg. Polega on na operacyjnym odsysaniu tłuszczu. Ciągle budzi wiele kontrowersji i niepewności, ale lekarze zapewniają, że jest to bardzo bezpieczna i szybka metoda na pozbycie się zbędnych kilogramów. Naturalnie nie jest ona najlepsza, ale jeśli i tak wiemy, że nie będziemy chodzić regularnie na siłownie, ani zajadać się sałatkami warzywnymi zamiast hamburgerami to w celu ochrony własnego zdrowia i układu krążenia dobrze jest podjąć choćby taki krok. Pamiętajmy jednak, że nasze niezmienione nawyki mogą doprowadzić do powrotu do nadwagi, a więc nie powinniśmy zaniechać pracy nad zmianą starych nawyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *