olej-cbd

Olej konopny – czy warto się nim leczyć?

Pomimo kontrowersyjnego podejścia do tego typu specyfików, produkt olej konopny zdaje się cieszyć sporym zainteresowaniem w kontekście zdrowotnym i kosmetycznym. Dzieje się tak, ponieważ coraz częściej można usłyszeć o jego zbawiennym wpływie na ludzkie życie w tych dziedzinach. Dzięki jego wartościom terapeutycznym jest w stanie redukować bóle, zmniejszać obrzęki zaś w niektórych kręgach uważa się olej konopny za lekarstwo stosowane do walki z chorobami cywilizacyjnymi. Warto więc zadać sobie pytanie czy olejem konopnym warto się leczyć?

Olej konopny

Fani medycyny naturalnej i niekonwencjonalnej odnajdują dużo pozytywnych aspektów w tym wyciągu. Faktycznie, konopia jest bowiem źródłem wielu różnego rodzaju związków organicznych. Mnogość zawartych w niej substancji powoduje, iż uzyskany z różnych jej części olej znajduje bardzo wiele zastosowań.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów oleju jest ten pozyskany z nasion konopnych czyli tzw olej konopny . Można go uzyskać z legalnie hodowanej konopi siewnej dzięki tłoczeniu na zimno w temperaturze 40*C. Charakteryzuje się ziemistym kolorem oraz ciężkim zapachem, przypominającym orzechy lub nasiona słonecznika. Można go spożywać wyłącznie w postaci zastanej. Taki olej jest bogaty w wielonasycone kwasy Omega, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Kwasy Omega są powiem odpowiedzialne za przeciwdziałanie cukrzycy i miażdżycy.

Dzięki spożywaniu oleju z nasion konopnych można przyczynić się do zmniejszenia prawdopodobieństwa występowania wysokiego poziomu cholesterolu w organiźmie, ochronić się przed nowotworami a także wspomóc funkcjonowanie wątroby i jelit. Ponadto, dzięki zastosowaniu zewnętrznemu można intensywnie odżywić i nawilżyć skórę, przeciwdziałać łuszczycy i regenerować skórę, włosy i paznokcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *