oprawa obrazów

Oprawa obrazów – jak urządzić rodzinne wnętrze ze smakiem?

Dodatki w każdym, nawet najmniejszym wnętrzu dają nam poczucie własnej, indywidualnej przestrzeni. Mogą to być obrazy, ramki, grafiki, oryginalnie oprawione fotografie. Dobrym rozwiązaniem przy uzrądzaniu mieszkania jest skorzystanie zarówno z usług profesjonalnej firmy, której specjalnością jest np oprawa obrazów, jak i przygotowanie takich aranżacji samemu.

Dobra firma

O ile zazwyczaj chęci mamy spore, to zwyczajnie może nam zabraknąć czasu i narzędzi. Warto wtedy rozważyć pomoc ze strony specjalistów. Koszty oprawy zdjęć i obrazów są zazwyczaj ustalane indywidualnie – w zależności od rozmiaru i rodzaju. Plusem oddania pracy w ręce firmy jest gwarancja powodzenia oraz solidnego wykonania.

Rodzinne pamiątki

To chyba najpopularniejszy motyw. Zdjęcia z imprez okolicznościowych, wakacji, zdjęcia małych dzieci i różnego rodzaju napisy motywujące typu „pyszna kawa z rana”, „zrób to sam” czy „never give up”(dodatki niezwykle modne w ostatnich latach). O ile oprawa obrazów kojarzy nam się w pierwszej kolejności z kulturą wysoką to wyżej wspomniane pozycje królują w naszych domach.

Jak kupić dobrą ramę?

Najprościej przejrzeć w internecie galerię oraz portfolio sklepów. Zazwyczaj większość tego typu miejsc, daje możliwość złożenia zamówienia online – przesyłamy zdjęcie, wybieramy wzór i standardowo w ciągu kilku dni przesyłka z gotowym obrazem powinna być już w naszym domu.

A może jednak DIY

Jeżeli mimo wszystko marzy nam się wnętrze urządzone własnoręcznie to zarówno samą fotografia jak i oprawa obrazów, które udało nam się np. odnaleźć na strychu może być ciekawą przygodą. Warto jednak zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia tj. drewno, młotek, specjalne farby (wszystko można bez problemu zakupić w popularnych sklepach budowlanych i wnętrzarskich). Drugą istotną kwestią będzie już tylko pomysł na to jak nadać zgromadzonym przedmiotom tzw. „drugie życie”.

Skąd pomysł?

Jeżeli nie jesteśmy na tyle kreatywni by wymyślić coś samemu – wystarczy zajrzeć do sieci lub magazynu wnętrzarskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *