zarezerwuj pokój zagadek i ciesz się grą escape game

Rozrywka dla dorosłych, czyli escape game

Wydaje się, że w dobie internetu i telewizji kablowej nie ma miejsca na nowe formy rozrywki. A jednak, jak na pniu powstają rozmaite domy rozrywki. Jak one wyglądają i dla kogo są? Pokój zagadek umożliwiający zabawę, z ang. escape game, może być stworzony pod konkretną grupę, w konkretnej tematyce albo może być oparty na scenariuszach filmowych, grach komputerowych czy literaturze fantastycznej.

Oczywiście do tego potrzebna jest dość spora przestrzeń. Jeden mały pokój zagadek to za mało, aby organizować odpowiedniej jakości rozrywkę. Dobra firma typu escape game musi mieć ich przynajmniej kilka, o różnej tematyce. Takie znajdziemy na przykład w mieście Kraków.

zarezerwuj pokój zagadek i ciesz się grą escape game

Dobrze skonstruowany labirynt pozwala nawet na wielogodzinną przygodę. Aby przejść na kolejne etapy zabawy, uczestnicy muszą odpowiedzieć na szereg przygotowanych pytań i wykonać nietuzinkowe zadania. Oczywiście zadania powinny być ułożone w taki sposób, aby można było dokonywać wyborów. Tak jak w prawdziwym labiryncie wybiera się dobra a czasem złą drogę. Zadania wymagają od uczestników zastanowienia się, a niekiedy też szybkości w podejmowaniu decyzji.

Escape room to obecnie najciekawsza forma zabawy nie tylko dla młodzieży, ale i dorosłych. Wspólne rozwiązywanie zagadek, szukanie wyjścia z labiryntu pokoi jest dużo ciekawsze niż spędzanie czasu przy piwie w pubie. Gdy do tego, scenariusz zabawy oparty jest na ulubionej grze komputerowej, będzie interesującym przeżyciem. Uczestnik może poczuć się, jakby był wewnątrz gry.

Zarezerwuj wybrany pokój zagadek w Krakowie, by zagrać w escape game tutaj: http://www.lostroom.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *