zabawa

Ulubione zabawki naszych pociech

Małe dzieci uwielbiają „pomagać” w pracach domowych. Pragnienie uczestniczenia w pracach porządkowych, w gotowaniu lub włączaniu pralki i odkurzacza sprawia, że wielu rodziców decyduje się na zakup miniaturowych odpowiedników sprzętów domowych.

Kolorowe zabawki agd cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców. Najbardziej popularne są duże zestawy kuchenne z drewna lub z tworzyw sztucznych. Obok efektów świetlnych i dźwiękowych, które imitują gotowanie lub smażenie,takie kuchnie posiadają liczne szafki, piekarnik, zlew z ociekaczem oraz wieszaki na chochle oraz inne akcesoria. Część kuchenek jest sprzedawana w komplecie z garnuszkami, talerzykami oraz małymi sztućcami, jednak możemy je również dokupić oddzielnie. W sklepach znajdziemy również zestawy do sprzątania: wózek na kółkach, mop, wiadro, miotła, szufelka i zmiotka, gąbki oraz buteleczki ze środkami czystości. Każdy z elementów jest też dostępny oddzielnie.

Oczywiście większość dzieci potrzebuje odmiany i po gotowaniu oraz porządkach, maluchy lubią pobawić się klockami lub układankami. Dla najmłodszych producenci przygotowali puzzle dziecięce w zestawach, złożonych z kilku dużych części, na których znajdziemy proste grafiki z postaciami z bajek, zwierzątkami lub piłkami, balonikami, czy też gwiazdkami. Dla małych rączek stanowią one wspaniały sposób na ćwiczenie motoryki i precyzji ruchów. Pomagają również w nauce koncentracji i cierpliwości. Nie zapominajmy oczywiście o tym, że puzzle są doskonałą okazją do wspólnej zabawy, z rodzeństwem, kolegami lub z rodzicami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *