nawożenie roślin

Uprawa roślin, a odpowiednie nawożenie

Każdy kto posiada własny ogródek wie, że wszystko, co hodujemy wymaga odpowiedniego nawożenia. Oczywiście najważniejszą rzeczą jest posiadanie wiedzy, w jaki sposób dany gatunek roślin uprawiać – jedne potrzebują dużo nasłonecznienia, częstych podlewań i ziemi bardzo dobrej jakości, inne zaś lepiej rosną, gdy nie są narażone na ciągłe działanie promieni słonecznych oraz gdy nie mają „zbyt mokro”. Nawożenie jest jednak konieczne niemal w każdym wypadku.

nawożenie roślinW tym celu stosuje się specjalne nawozy do roślin. Każda roślina wymaga innej pielęgnacji, dlatego typów nawozów jest całe mnóstwo. Można dostać je zarówno w stacjonarnych sklepach oferujących tego typu produkty, jak na aukcjach internetowych oraz bezpośrednio na stronach producentów. Jednym z polecanych nawozów jest BioBizz. Należy pamiętać, że jest on dostosowany do konkretnych typów roślin, dlatego koniecznym jest zapoznanie się z jego składem, przeznaczeniem oraz ze specyfikacją tego typu roślin, które chcemy nim nawozić. Dobór nieodpowiedniego nawozu może spowodować zahamowanie wzrostu rośliny lub po prostu je zniszczyć.

Polecanym przez producenta jest także nawóz Advanced Nutriens. Oba te produkty są bardzo wydajne oraz pozytywnie wpływają na wzrost roślin, do których są przeznaczone. Na rynku dostępnych jest wiele podobnych nawozów, więc każdy bez problemu znajdzie odpowiadający jego potrzebom. Nie bez znaczenia jest również jakość ziemi, w której chcemy hodować rośliny – warto zapoznać się z artykułami na temat ich hodowli, aby dobrać ziemię, nawóz oraz sposób podlewania idealnie dostosowany do konkretnych gatunków. Pracownicy sklepów stacjonarnych z reguły chętnie służą fachowymi radami, natomiast w wypadku sprzedaży internetowej – krótką konsultacją mailową lub telefoniczną. Bardzo ważna rzeczą jest zabezpieczenie opakowań zawierających nawozy, aby do ich zawartości nie miały dostępu dzieci (tego typu substancje powinny posiadać zabezpieczenia przed dziećmi w postaci trudnych do odkręcenia nakrętek) oraz osoby niepożądane.

Zatrucie takim nawozem może być nawet śmiertelne. W przypadku, gdy nawóz dostanie się do organizmu drogą pokarmową lub inną oraz gdy dojdzie do zatarcia śluzówek oka – należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Konsultacji wymaga również pojawienie się jakichkolwiek reakcji alergicznych na skórze – przez wzgląd na swój skład chemiczny środki te mogą być silnie uczulające (w skrajnych przypadkach może dojść nawet do wstrząsu anafilaktycznego).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *