rozwiazanie na problemy z pieniedzmi - doradca finansowy

Współpraca z doradcą finansowym

Aby współpraca z doradcą finansowym była owocna i skuteczna, a także zatrudnienie doradcy finansowego nie poszło na marne, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią współpracę klienta z doradcą. Przede wszystkim należy tutaj położyć nacisk na wzajemne zaufanie, jakim obie strony powinny się bezwzględnie darzyć.

rozwiazanie na problemy z pieniedzmi - doradca finansowy

Trzeba wspomnieć także, że jeśli zaufamy doradcy finansowemu i nie zataimy przed nim istotnych faktów, które mogą negatywnie wpłynąć na podejmowane przez niego decyzje, to możemy być pewni gwarancji sukcesu takiej współpracy. Co jeszcze powinno się wiedzieć jeżeli decydujemy się na współpracę z doradcą finansowym? Przedsiębiorca czy właściciel firmy korzystający z pomocy doradcy finansowego powinien mieć świadomość, iż samo zatrudnienie takiej osoby nie wystarczy. Należy pamiętać, że trzeba znaleźć czas, aby mogło dojść do współpracy. Bez zaangażowania jednej strony właściwe wykonywanie pracy przez doradcę finansowego jest praktycznie niemożliwe.

Wtedy także doradztwo finansowe nie będzie mogło zostać uznane za efektywne, a więc będzie to strata czasu dla doradcy, a finansowa dla przedsiębiorcy. Jeżeli sam przedsiębiorca czy właściciel firmy nie ma zbyt dużo czasu, aby móc poświęcić go na kontakty z doradcą finansowym, należałoby w takiej sytuacji wyznaczyć odpowiednią osobę, której zadaniem byłoby właśnie kontaktowanie się z doradcą czy biurem open finance w imieniu firmy. Istotną kwestią przy współpracy z doradca finansowym jest dostarczanie wszelkich dokumentów na czas, zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. Tylko wtedy doradca finansowy będzie mógł wprowadzać do dokumentacji odpowiednie poprawki, korygować nieścisłości itp.

Terminy wyznaczone przez instytucje takie jak banki czy Urzędy Skarbowe są niemalże święte i nie można ich przekraczać. Dlatego niedostarczenie na czas dokumentów dla doradcy finansowego wiąże się po prostu z niemożliwością załatwienia sprawy, a tym samym konsekwencjami prawnymi. Z doradcą finansowym można konsultować wszelkie decyzje podejmowane w przedsiębiorstwie, dotyczące wszelkich inwestycji w instrumenty finansowe.

Mobilny doradca finansowy Open Finance Monika Rytel-Morko – Białystok | http://www.monikarytel.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *