meble dla dzieci

Wybieramy łóżko do pokoju dziecięcego

Urządzając pokój dla dziecka, trzeba pamiętać o wielu ważnych kwestiach, ale najistotniejszy jest zakup dobrej jakości mebli. Łóżko, biurko oraz szafa to podstawowe wyposażenie, jakie musi znaleźć się w pokoju każdego maluszka. Jak jednak wybrać łóżko?

Kompletujemy meble dla dzieci

Każde dziecko potrzebuje odpowiednich warunków, aby dobrze się rozwijać – we własnym pokoju musi czuć się bezpiecznie i komfortowo. Ważne jest wydzielenie strefy do nauki oraz rozrywki – dziecko musi mieć część, w której może oddać się rozrywce, biurko, przy którym odrabia lekcje, a także łóżko do relaksu. Wszystkie meble dla dzieci powinny być bezpieczne, solidne i starannie wykonane – jak wybrać łóżko?

Łóżko do pokoju dziecięcego

Przede wszystkim łóżko musi być w odpowiednim rozmiarze – trzeba też dobrać do niego materac, wygodne i bezpieczne. Ważną kwestią jest też jego design – dla dziewczynki idealne będzie łóżko do pokoju dziecięcego białe lub różowe, a dla chłopca np. w kształcie samochodu. Niektórzy, np. z racji metrażu, wybierają kanapę z opcją spania, ale takie meble dla dzieci służą jedynie do spania okazjonalnego – nie na co dzień. Warto wybrać jednak klasyczne łóżko, gdyż zapewni ono najwięcej wygody i będzie długo służyć.

Rozmiar łóżka

Dziecko rośnie bardzo szybko, dlatego warto wybrać łóżko, które posłuży przez wiele lat – nie ma sensu zmieniać go co kilka miesięcy. Oczywiście dla niemowlaka trzeba kupić osobne łóżeczko, ale dla starszego dziecka dobre będą już normalne modele. Najmniejsze mają wymiary 100×60 cm, ale nie są często wybierane, ale dla małego urwisa częściej wybiera się łóżko do pokoju dziecięcego 140×70 cm.

Najlepszym wyborem będzie jednak pełnowymiarowe, czyli mierzące 180×90 cm – maluch szybko przyzwyczai się, że jest ono większe. Wybór jest ogromny – dostępne są także łóżka rosnące wraz z dzieckiem, są też modele, które posiadają specjalne barierki zabezpieczające przed wypadnięciem, które z czasem można zdjąć, gdyż jest to opcja idealna dla najmłodszych, a także nieco wyższe, wyposażone w szufladę na różne akcesoria. Nawet trzylatek może spać w łóżku pełnowymiarowym, które posłuży mu aż do dorosłego wieku.

Jaki kolor mebli dla dzieci wybrać?

Przemyśl na spokojnie aranżację pokoju, gdyż wpłynie ona na wybór mebli. Warto wybrać łóżko do pokoju dziecięcego z płyty MDF lub drewna w kolorze białym, gdyż będzie ono uniwersalne. Wiele modeli jest ozdobiona atrakcyjnymi motywami – np. zwierzakami, samochodami, bohaterami bajek itd. Poza bielą najlepsze będą pastelowe barwy lub beże i szarości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *