nagrobki kraków

Czym kierować się przy wyborze nagrobka? Sprawdź

Wybór nagrobka to dla wielu osób zakup przepełniony emocjami, który może stanowić niemałe wyzwanie. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim wybierzesz zakład kamieniarski i nagrobek w swoim mieście.


Sprawdź dozwolone przez cmentarz wymiary

Zanim wybierzesz zakład kamieniarski w Krakowie, Warszawie lub innym mieście, koniecznie uzyskaj informację na temat maksymalnych wymiarów nagrobka dozwolonych na cmentarzu, na którym zamierzasz pochować bliską ci osobę. Upewnij się również co do wymiarów wykupionej przez ciebie lub twoją rodzinę powierzchni grobu. Czasami warto zdecydować się na nieco mniejszy nagrobek i zostawić odrobinę miejsca na eleganckie obramowanie grobu kostką brukową, na której będzie można również w wygodny sposób postawić dodatkowe znicze.

Grób pojedynczy, podwójny czy wieloosobowy?

Od ilości miejsc w grobie zależy rozmiar tablicy. Popularne nagrobki w Krakowie to wersje podwójne dla małżonków, choć istnieje oczywiście możliwość postawienia pojedynczych grobów z osobnymi tablicami. Niektóre rodziny decydują się na sporych rozmiarów groby wieloosobowe. Dobrze przemyśl decyzję o wyborze rodzaju grobu.

Surowiec na nagrobek

To jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na ostateczną cenę nagrobka. Obecnie najpopularniejszym surowcem jest wyjątkowo odporny na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia granit. Często wybieranym materiałem jest również dość tanie lastriko. Zakład kamieniarski na pewno doradzi ci w wyborze właściwego surowca, który będzie odpowiadał twoim wymaganiom oraz możliwościom finansowym.

Odwiedź https://kamso-nagrobki.pl i zapytaj specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *