kolaczyk z serem

Desery, ciasta i inne regionalne potrawy

O tym, że jedzenie należy do tych najprzyjemniejszych rzeczy w życiu, nie trzeba chyba nikogo przekonywać, bo rozumie się to samo przez się. Co prawda, są ludzie, którzy niespecjalnie przywiązują wagę do tego, co jedzą, ale ci pozostają w zdecydowanej mniejszości. Generalnie rzecz biorąc, lubimy dobrze zjeść i poznawać nowe smaki.

kolaczyk z seremA skoro już jesteśmy przy jedzeniu, zatrzymajmy się może nie na samych daniach głównych, ale na deserach i ciastach. Czemu nie? Wszak słodkości zawsze kuszą i nie pozostają niezauważone. Receptury na pyszne desery i dobre przepisy na ciasta zawsze mają wzięcie. Każda pani domu ma jakieś swoje ulubione pozycje w tym obszarze i przygotowuje je swoim najbliższym. Tiramisu, domowe lody czy galaretka z owocami i bitą śmietaną to chyba te najbardziej popularne desery. A propos tiramisu, ten włoski przysmak i u nas przyjął się na dobre. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ nie dość, że szybko się go przyrządza, to jeszcze do tego jest niezwykle smaczny.

Jeżeli interesują Cię przepisy na regionalne ciasta o nie  tylko zajrzyj na bloga Polskie-Potrawy.pl!

A jakie przepisy na ciasta warto wziąć pod uwagę, kiedy chcemy wyczarować doskonały przysmak? Trudno byłoby tutaj podać jakiś jeden przepis, bo ludzie mają swoje upodobania i każdemu smakuje przecież coś innego.

Jedni postawią na sernik, a inni z kolei wybiorą szarlotkę. Jeszcze innym przypadnie go gustu makowiec. No cóż, wszystkie te słodkości są dobre i chętnie po nie sięgamy. Szkoda tylko, że nie można takich rzeczy jeść bezkarnie. Niestety, jeśli fundujemy sobie zbyt często wszelakie słodkości, przybieramy na wadze. Coś za coś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *