Krew pępowinowa

Krew pępowinowa i jej przechowywanie

Krew to nośnik tlenu, jak również ciecz, która zapewnia organizmowi niezbędne do funkcjonowania warunki. Pełni ona rolę transportową, jak również odżywczą. Dzięki niej możliwe jest zachowanie prawidłowej gospodarki wszelkich narządów.

Co się dzieje w momencie zaburzeń dotyczących krwi lub potrzeby jej uzupełnienia? W jaki sposób pozyskać krew, która w przyszłości może uratować życie? Czym jest krew pępowinowa?

Różnego rodzaju zaburzenia, choroby czy wypadki, mogą spowodować nieprawidłowy skład krwi, jak również jej brak, Odpowiednia ilość tej substancji warunkuje zdrowie i życie. W momencie, gdy pojawiają się problemy z krwią należy dostarczyć organizmowi krew z zewnątrz. Głównym problemem jest brak odpowiedniej krwi, jak również różnice w genetyce, uniemożliwiające podanie niektórych jednostek. W takim przypadku niezmiernie pomocna jest krew pępowinowa.

Czym jest bank krwi pępowinowej?

Krew pępowinowa, to krew, która pozyskiwana jest po porodzie, pochodząca z łożyska i krwi zalegającej w pępowinie. Krew tą można pozyskać zaraz po narodzeniu dziecka, jednak należy się na tę czynność zdecydować odpowiednio wcześnie. Krew pępowinowa jest całkowicie zgodna genetycznie z dzieckiem i może uratować jego życie w późniejszych latach.  Aby w odpowiedni i prawidłowy sposób przechowywać krew, należy zgłosić taka chęć do banku krwi. Bank krwi pępowinowej profesjonalnie zabezpiecza pobrane komórki macierzyste i przechowuje je w specjalnie dostosowanych warunkach. Bank krwi pępowinowej pobiera za przechowanie krwi odpowiednią kwotę, jednak czy istnieje jakaś cena za uratowanie życia dziecka?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *