moduły led

Jak wykorzystać moduły LED?

Światło jest niezbędne w każdym pomieszczeniu. W sytuacji, gdy mamy sporą garderobę wręcz jest niezbędne, aby cokolwiek znaleźć. Idealne wydają się wtedy moduły ledowe. Są one niewielkich rozmiarów, energooszczędne i łatwe w montażu. W wielu wypadkach systemy działają na baterie. Wtedy lampki można rozmieścić w dowolnym miejscu w szafie.

moduły ledNa przykład przy półkach, jakie znajdują się pod sufitem, czyli tak zwane pawlacze. Są one przeważnie głębokie i wkładamy do nich rzeczy, których rzadko używamy. Lampka w takim miejscu daje nam możliwość, szybkiej weryfikacji co tam jest. Niewielkich rozmiarów moduł LED przydaje się także w części garderoby, która jest przeznaczonej na ubrania wiszące. Listwy umieszczamy na górnych elementach szafy, pamiętając, że mają one oświetlać ubrania, a nie nas.

Kolejnym pomysłem na użycie lamp ledowych jest rozmieszczenie ich w pobliżu lustra. Dają one doskonałe światło, które pozwoli na dokładne przejrzenie się w lustrze, zanim wyjdziemy z domu. Systemy ledowe mogą działać na baterie lub też wymagać podłączenia do prądu. W garderobie bardzo dobrze się sprawdzą takie, które się zapalają, gdy otworzymy drzwi do szafy. Natomiast te umieszczone w pawlaczach, gdzie zaglądamy dość rzadko, mogą działać na dotyk. Po prostu wciskamy osłonę lampki i ona zaczyna świecić.

Instalacja modułów jest bardzo prosta. Jeśli listwy są wąskie, po prostu należy je przykleić taśmą dwustronną do obudowy szafy. Jest to bardzo estetyczne i łatwe także w demontażu. Prosta obsługa, dobre światło i energooszczędność powoduje, że systemy LED są bardzo popularne i dostępne w każdym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *