Panel LED natynkowy i podtynkowy

Panel LED natynkowy i podtynkowy

Oprawa sufitowa typu Panel LED to uniwersalna lampa, która występuje także w wersji natynkowej i podtynkowej.

Panele ledowe prócz dodatkowych akcesoriów montażowych w występują także w specjalnych wersjach, jako panel LED natynkowy i podtynkowy (czyli taki ze zintegrowaną obudową, przystosowaną do danego rodzaju montażu).

Panele ledowe sufitowe w wersji natynkowej zostały wyposażone w specjalną obudowę, świadczącą o ich przystosowaniu. Są one znacznie grubsze od swoich podtynkowych wersji i są najczęściej stosowane w miejscach, w których nie mamy możliwości schowania lampy w suficie podwieszanym, czy w Armstrongu. Panel LED natynkowy możemy zamontować praktycznie wszędzie, gdzie mamy dostęp do prądu i mieścimy się w odpowiednich wymiarach miejsca montażowego. Jak dobrze wiemy, źródła światła LED są zasilane niskim, bezpiecznym napięciem, dlatego posiadają najczęściej wbudowaną przetwornicę, lub zasilacz zewnętrzny. W przypadku paneli LED w wersji natynkowej będziemy mogli spotkać się z przetwornicą schowaną w obudowie lub zewnętrzną, którą ukryjemy na jej obudowie.

Panel LED podtynkowy to już lampa, która jest przystosowana do wpuszczania we wcześniej przygotowany do tego otwór montażowy. W zestawie posiada ona specjalne klipsy montażowe, które znacznie ułatwią nam jego stabilne i trwałe zamocowanie. Zrobimy to podobnie jak w przypadku dobrze już nam znanych oprawek sufitowych, czy oczek wpuszczanych. Panel LED podtynkowy posiada dodatkowo specjalne skrzydełka na obudowie, które podczas jego instalacji utrzymują panel w odpowiednim miejscu montażowym. Po okresie instalacji będziemy mogli je sprytnie ukryć, zagipsowując z resztą sufitu, lub zostawić tak, abyśmy w razie potrzeby, mieli łatwą i szybką możliwość wymiany lampy.

Panel ledowy występuje w przeróżnych wersjach i opcjach, a tylko od nas samych będzie zależeć, na który się ostatecznie zdecydujemy. Oczywiście ogromny wpływ będzie miała tutaj aranżacja naszego wnętrza i rodzaj sufitu, na który wcześniej wybraliśmy. Inny panel LED wykorzystamy w tradycyjnym suficie, a na inny zdecydujemy się w przypadku sufitu podwieszanego, czy tego typu Armstrong.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *