Panel LED i jego specjalistyczne rodzaje (Copy)

Panel LED i jego specjalistyczne rodzaje

Panel LED z atestem PZH to specjalna lampa oświetleniowa posiadająca certyfikat Polskiego Związku Higienicznego. Oznacza to, że może być ona stosowana w miejscach, które wymagają od oświetlenia spełniania odpowiednich norm względem higieny i bezpieczeństwa. Są to najczęściej właśnie gabinety zabiegowe, czy sale operacyjne, gdzie produkty oświetleniowe, nie mogą w żaden sposób zaszkodzić pacjentom.

Panel ledowy  to nie tylko lampa, którą możemy wykorzystać do oświetlenia domowego i biurowego, ale także jest coraz częściej wykorzystywana w miejscach, w których od lampy, muszą spełniać wymagane normy. Są to m.in. sale operacyjne, czy gabinety zabiegowe, w których lampy muszą być w odpowiedni sposób zabezpieczone. Występują również pomieszczenia, w których panuje wysokie zapylenie, czy podwyższona wilgotność powietrza. Wtedy powinniśmy zadbać o to, aby nasz panel oświetleniowy był w pełni odporny na działanie szkodliwych dla elektroniki warunków.

Panele LED antyolśnieniowe to takie, które posiadają niski wskaźnik UGR. Ich klosz został wykonany w specjalnej technologii, dzięki czemu światło przez nie emitowane, nie oślepia, ani nie powoduje szkodliwych efektów olśnienia przykrego. Jest to doskonały wybór w miejscach, w których jesteśmy zmuszeni do częstego patrzenia się w źródło światło. Z taką sytuacją bardzo często spotykamy się w gabinetach stomatologicznych, gdzie pacjent na fotelu, musi patrzeć bezpośrednio w sufit.

Panel LED wodoodporny to specjalnie zaprojektowany produkt posiadający znacznie wyższy stopień szczelności od innych lamp oświetleniowych. Panele LED wodoodporne najczęściej posiadają klasę szczelności IP65 co oznacza, że są one odporne na szkodliwe działanie wilgoci, a także wnikanie wewnątrz jego obudowy pyłów i kurzów. Jest to doskonale rozwiązanie w miejscach, w których warunki nie pozwalają nam na użycie zwykłych paneli i negatywnie wpływają na ich działanie.

Panel LED sufitowy może także być przystosowany do ściemniania w systemie 1-10V lub Dali. Jeżeli będziemy potrzebować możliwości regulacji mocy świetlnej naszej lampy, występują panele LED dostępne ze specjalnym rodzajem przetwornic. Oznacza to, że w zależności od wybranego modelu zewnętrznej przetwornicy, będziemy mogli ściemniać nasz panel w pierwszym lub drugim systemie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *