taśma led

Stylowe światło w mieszkaniu

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem na rozświetlenie mieszkania są LEDowe taśmy. Nadają one charyzmatycznego efektu, pasującego do modernistycznych mieszkań. Ich wygląd potrafi oczarować, głównie wtedy, kiedy wykorzysta się możliwość odbicia światła. Sama w sobie taśma LED może razić po oczach, ale jako element wykończenia listw czy doświetlenia fragmentów mebli – daje efekt WOW.

taśma ledW wersji wodoodpornej można ją również bezpiecznie montować w łazienkach. Warto wspomnieć, że oświetlenie LED ma wiele zastosowań praktycznych, ale może funkcjonować także jako dekoracja. Bardziej zaawansowane taśmy LED są wyposażone w diody RGB, które mogą dawać światło o dowolnej barwie. Polecam sprawdzić na led-labs.pl/tasmy-led.

Wtedy do zestawu dołączany jest specjalny pilot służący do zmiany koloru światełek. Cena taśmy LED jest uzależniona od wielu czynników, a przede wszystkim od użytych diod LED oraz odpowiedniego podkładu miedziowego i rezystorów. Taśmy LED zasilane są niskim napięciem 12V DC, dzięki temu sprawdzą się również jako główne żródło światła na jachcie, w przyczepie campingowej, namiocie itp. Wszędzie tam gdzie trudno o zasilanie 220V. Ale co jest największą zaletą tych taśm? Łatwość w montażu oraz brak zniszczonych mebli, w momencie rezygnacji z LEDów.

Wszystko dlatego, że taśmy montowane są na dwustronnej taśmie klejącej. To pozwala na montaż na wielu podłożach, także bezpośrednio na ścianie, a dzięki umieszczeniu diod na taśmie miedzianej możliwe jest dowolne wyginanie jej w różnorakie sposoby. Jeśli chcemy podzielić taśmę na krótsze odcinki musimy dokonywać cięcia wzdłuż zaznaczonej linii symbol nożyczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *