taśma ceramiczna

Taśma ceramiczna i klej ognioodporny – przegląd produktów izolacyjnych

Taśma ceramiczna może posłużyć nam do izolacji termicznej oraz elektrycznej. Świetnie spełnia swoje zadanie i jest relatywnie niedroga.

taśma ceramicznaOgromnym atutem jest fakt, że jest to materiał niepalny. Wyróżnia się ponadprzeciętnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dodatkowo nie ulega szkodliwemu działaniu czynników chemicznych. Temperatura pracy taśmy ceramicznej to nawet 600ºC. Taśma ceramiczna zbrojona może być eksploatowana w temperaturze do 1200ºC. Oba modele są powszechnie dostępne, więc zakupisz je w dowolnym sklepie z materiałami budowlanymi. Taśma ceramiczna zbrojeniowa najczęściej stosowana jest w celu uszczelniania kominków. Oczywiście musi być ona połączona z taśmą szklaną, a także innymi niezbędnymi materiałami. Tylko wtedy spełni ona wszystkie stawiane jej wymagania.

Klej ognioodporny perfekcyjnie wiąże elementy prefabrykowane. Zazwyczaj stosowany on jest do budowy pieców kaflowych, czy też tworzenia obudowy na kominek. Jest on materiałem szybkowiążącym, jednak praca na nim nie należy do wymagających. Użytkuje się go stosunkowo łatwo i ciężko popełnić nieodwracalny błąd. Idealnie nadaje się również do przymocowania pojedynczych kafli, a także pozostałych elementów zewnętrznych danej konstrukcji. Podczas pracy można stosować szczeliny powietrza, jednak nie jest to wymagane. Krótki czas wiązania sprawia, że prace przebiegają szybko i sprawnie.

Kleje ognioodporne to produkty, które wykazują właściwości akumulacyjne. Oznacza to, że świetnie sprawdza się w celu gromadzenia oraz późniejszego oddawania ciepła. Właśnie dlatego powszechnie używa się go do mocowanie elementów pieców lub kominków. Może być stosowany jako specjalistyczna i akumulująca zaprawa, która posłuży nam do zalewania kafli. Wato dodać, że klej po wyschnięciu charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną. Wszystko to sprawia, że przymocowane elementy pozostaną w niezmiennym stanie przez długi czas.

Zobacz więcej :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *