Gruzja wycieczki

Gruzja – wyjątkowy kraj i jego skarby

Intryguje, zachwyca, a przede wszystkim zachęca do dalszych podróży po terenie Zakaukazia. Gruzja to kraj pełen niezwykłych atrakcji, na terenie którego nudzić się nie można. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki do Gruzji? Jakie atrakcje tego państwa zasługują na szczególne wyróżnienie?

Gruzja wycieczkiDla wielu z nas Gruzja to plaże nad Morzem Czarnym oraz takie miejscowości turystyczne, jak Batumi. Dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek w górskiej scenerii, Gruzja to przede wszystkim Kaukaz i takie atrakcje, jak malownicze doliny oraz górskie ścieżki.

Warto jednak pamiętać, że ten kraj może nas zaskoczyć wieloma innymi ciekawostkami. Dla tych, którzy szukają miejsc wyjątkowych, niezwykle atrakcyjnym punktem na mapie tego kraju może się okazać miasteczko Mestia. Jego zabudowa może oczarować każdego, a malownicza sceneria sprawia, że wypoczynek na jego terenie każdemu turyście dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Górskie wioski, leżące z trudno dostępnych regionach górskich, to kolejna grupa atrakcji, z których tak dumna jest Gruzja Wycieczki do takich osad, wioska Ushguli, są szansą nie tylko na aktywny wypoczynek, ale i na poznanie gruzińskiej tradycji.W takich miejscach czas jakby się zatrzymał, a ludzie żyją tu tak, jak ich rodzice i dziadkowie.

Co jeszcze warto zobaczyć w tym kraju? Malownicza dolina Truso to miejsce, do którego z pewnością warto się wybrać. Atrakcyjną grupą zabytków, którym turyści odwiedzający Gruzję tak chętnie poświęcają swój czas, są też liczne klasztory. Nie brak wśród nich obiektów o wyjątkowej wartości artystycznej i historycznej, przy czym najważniejszą atrakcją tego typu pozostaje od lat Kazbegi, czyli malowniczy klasztor Cminda Sameba, leżący w pobliżu miasta Stepancminda. Jest on jedną z wizytówek Gruzji oraz miejscem wyjątkowo chętnie odwiedzanym przez wycieczki z całego świata.

Miasto Udabno, stoki góry Garedża – oto kolejne ciekawostki, dzięki którym Gruzja stała się jednym z popularniejszych kierunków wypraw.

Zobacz więcej: Czajka Travel | Gruzja wycieczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *