komplet pościeli do łóżeczka

Wyposażenie dla dziecka

Wiele par i małżeństw stara się w dzisiejszych czasach o potomstwo. Posiadanie dzieci to oczywiście największe szczęście i ogromny cud.

Niestety zdarza się, że pary mają z tym problem. Wtedy przechodzi to wręcz w przymus, manię, obsesję i paraliżuje całe życie… Dwie osoby robią wszystko by mieć dziecko, podporządkowują swoje ważne sprawy pod cykl kobiety, a sam seks sprowadza się do mechanicznych zachowań, których celem jest poczęcie dziecka…

Gdy ta cała paranoja w końcu przynosi pozytywny skutek, radość jest ogromna. Ale kobieta zazwyczaj bardzo na siebie uważa i przez całą ciąże jest skupiona tylko na jednym – żeby donosić i urodzić zdrowe dziecko. To trudne, bo trwa przecież aż 9 miesięcy – to prawie rok. Wielu parom jednak udaje się i chwilę przed porodem zaczynają zastanawiać się, w co powinni się wyposażyć, co będzie niezbędne dla dziecka.

Zobacz na: Prześcieradło dla dziecka | senna-sowka.pl
Wiadomo, że głupio byłoby zaczynać zakupy od zabawek. Najczęściej najpierw szukają łóżeczka i zastanawiają się czy sosnowe, czy bukowe… Kolor dopasowują do sypialni lub pokoju, który będzie pokojem małego szkraba. Czasami jeszcze przed zakupem łóżeczka decydują się na remont, bo albo nie mają miejsca albo chcą odświeżyć pokój, przemalować ściany, przygotować wszystko na nowo.

Kolejnym ważnym zakupem będzie na pewno komplet pościeli do łóżeczka – musi mieć ona odpowiednie atesty i być hipoalergiczna. Następnie istotne są: wózek, nosidełko, fotelik do samochodu, no i oczywiście cała wyprawka, która będzie niezbędna do szpitala. Mama wybierając się do szpitala rodzić musi zaopatrzyć się w dwie torby – jedną dla siebie, a drugą dla dziecka. W swojej niezbędne będą np. podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne, biustonosz do karmienia itd. W tej dla dziecka musi znaleźć się kokon dla niemowlaka, aby otulić nim dziecko po porodzie oraz w trakcie opuszczania szpitala, wracając do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *